W dniach 3-7.08.2020 w kojącym otoczeniu RADO Resort odbędzie się pierwsza w tym roku letnia półkolonia, NATURALNIE w RADO RESORT, z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Misją półkolonii organizowanej przez fundację Smakuj Życie i RADO RESORT jest zmiana myślenia o ekologii, powolności i uwadze, a także zdrowym odżywianiu, jako czymś wymagającym. Turnus liczy pięć dni wypełnionych kreatywną zabawą, zajęciami o profilu artystycznym, uwrażliwiającymi na ekologię i świadome odżywianie, a także formami ruchowymi, w tym jogę dla dzieci.

Półkolonie dedykowane są aktywnym, chętnym poznawania świata dzieciom w wieku 5-12 lat. Program wspiera fizyczny, społeczny, emocjonalny oraz intelektualny rozwój dziecka.

Wszystkie warsztaty przygotowane i prowadzone są w taki sposób, aby angażowały uczestników, wspierały umiejętności pracy w grupie, rozwijały poczucie estetyki i niosły radość z samodzielnie wykonanej pracy a także rozwijały wyobraźnię, pogłębiały osobistą twórczość dziecka, doskonaliły sprawność manualną.

Wydarzeniu przyświeca motto, „Każde dziecko ma w sobie specjalne miejsce, w którym znajduje się klucz do jego wewnętrznego potencjału”. podczas tych pięciu inspirujących dni ma szansę zostać odkryte. Organizatorkom szczególnie zależy, by „dzieci umiały być w kontakcie z Matką Ziemią, doceniać korzyści płynące z natury, szukać wzajemnych zależności w przyrodzie i móc doświadczać gościnności planety.”

Podczas aktywnego wypoczynku dzieci będą miały kontakt z naturą, roślinami, ziemią a także jakościowymi produktami spożywczymi. Przy wykorzystaniu różnorodnych technik i surowców nadadzą drugie życie przedmiotom. Nauczą się nowych umiejętności na całe życie kształtujących charakter; nabędą ufności we własne siły, a także zdolności przywódczych oraz umiejętności budowania więzi. Zjednają sobie przyjaciół.

– Będziemy sadzić, siać, podlewać, budować, brudzić się, rozciągać ciało i poszerzać horyzonty. Będziemy smakować, próbować i doświadczać. A także głęboko oddychać. Wzmocnimy ciało i zrelaksujemy. Opanujemy sztukę kontroli oddechu i emocji. Pomożemy dzieciom rozwinąć więź zarówno ze sobą, jak i z otoczeniem. Porozmawiamy o zdrowym stylu życia, wyrabianiu dobrych nawyków, nauczymy się, co to są produkty ekologiczne i jak je rozpoznać w sklepie – zapowiadają inicjatorki wydarzenia, Carolina i Urszula. Ważnym elementem projektu będzie udział w zainicjowanych akcjach społecznych polegających na zbiórce sprawnych zabawek, książek czy ubranek dziecięcych, które będą przekazane potrzebującym oraz na wspólnym sprzątaniu lasu.

– Mamy szansę wychować nowe pokolenie, dla którego troska o to, co je otacza, będzie rzeczą normalną, wynikającą z szacunku do świata i drugiego człowieka – mówią organizatorki.

Limit dla wydarzenia – 15 dzieci.

II turnus 24-28.08.20, dla kolejnych 15 dzieci.

Partnerem wydarzenia jest portal pozegnajplastik.pl a także hellobottl.com

Patronat medialny objęła platforma naturalnabogini.pl oraz hej.mielec.pl

Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments