O portalu

Pożegnaj Plastik to nowy portal informacyjno-edukacyjny skupiony na tematyce redukowania użycia plastiku. Publikujemy wiadomości, doniesienia i ciekawostki z całego świata. Pokazujemy jak inne państwa, miasta, firmy, ludzie zmieniają swoje nawyki oraz inspirujemy do tego samego u nas w kraju. Oprócz zagadnień związanych z plastikiem, poruszamy także szerszą tematykę ograniczania odpadów (zero waste), ochrony środowiska oraz recyklingu.

Nasza misja

Dotrzeć do jak największej liczby Polaków, aby:

  • budzić świadomość dotyczącą plastikowej plagi i innych zagrożeń dla środowiska,
  • informować i edukować, dostarczając wiadomości, artykułów i porad,
  • zachęcać do zmiany nawyków, pokazując pozytywne przykłady z całego świata.

Działamy non-profit

Portal prowadzony jest aktualnie na zasadach wolontariatu przez osoby prywatne. W przyszłości planujemy przekształcenie w formę fundacji, która będzie formalnie odpowiedzialna za działania w sferze online i offline związane z tematyką portalu.

Chcesz do nas dołączyć?

Pasjonujesz się tematyką ekologii, masz zacięcie dziennikarskie lub chcesz wesprzeć naszą misję swoimi innymi umiejętnościami? Zapraszamy do współpracy!

Pozostałe kanały komunikacji

Poza publikowaniem na łamach portalu internetowego, prowadzimy stałą komunikację z czytelnikami poprzez portale społecznościowe. Zachęcamy do obserwowania naszych profili, gdyż pojawiać będą się tam dodatkowe treści, nie zawsze dostępne na portalu: