Donald Trump złożył podpis pod ważną ustawą odpowiedzialną za czyszczenie oceanów z odpadów plastikowych.

Ustawa uzyskała pełne poparcie w Kongresie zarówno ze strony Republikanów, jak i Demokratów, co nie zdarza się zbyt często. Dwóch senatorów uczestniczyło w ceremonii podpisania dokumentów.

Wszystko odbyło się w momencie międzynarodowej dyskusji na temat tego problemu, a także w obliczu decyzji Chin o zaprzestaniu importowania plastikowych śmieci z innych krajów, w tym z USA.

W ramach nowych przepisów agencje rządowe zobowiązane są do wprowadzania programów czyszczenia, a także będą miały możliwość deklarowania sytuacji wyjątkowych jak np. przy okazji huraganów nawiedzających wybrzeża USA, które zazwyczaj generują bardzo dużą ilość odpadów (nie tylko plastikowych) trafiających do wód przybrzeżnych.

Dodatkowo organy administracji rządowej zostały zobowiązane do współpracy oraz wywierania presji na inne kraje w celu wspólnego przeciwdziałania problemowi.

„Plastikowe śmieci płyną w naszą stronę. Widziałem niedawno zdjęcia (…) ogromnej i niewyobrażalnej ilości śmieci płynących bezpośrednio na nasze wybrzeża, w szczególności Zachodnie Wybrzeże…Co roku ponad 8 milionów ton śmieci trafia do naszych pięknych oceanów…Jako Prezydent zrobię co w mojej mocy, by powstrzymać pozostałe kraje przed zanieczyszczaniem oceanów” – powiedział Trump w trakcie podpisywania ustawy.

Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments