Firma sportowa Asics planuje przygotowanie oficjalnych strojów dla kadry olimpijskiej Japonii na bazie używanych ubrań sportowych, które poddane zostaną recyklingowi. Zawodnicy wystapią w nich na najbliższych igrzyskach w Tokio w 2020 roku.

Ubrania dowolnych marek będą zbierane w sklepach Asics, a także na różnych imprezach sportowych, w specjalnie oznaczonych pojemnikach. Firma szacuje, że uda się jej w ten sposób zgromadzić wymagane 30 000 sztuk odzieży.

Cały projekt nosi nazwę Asics Reborn Wear Project i nosi też w sobie przekaz sentymentalny. Amatorzy sportu i kibice w Japonii przekażą swoją odzież bogatą w ich wspomnienia i dokonania, która to z kolei otrzyma nowe życie i będzie dodatkowo wspierać reprezentację kraju. Stroje dla japońskiej kadry olimpijskiej i paraolimpijskiej zostaną wykonane z poliestru, który uda się odzyskać z zebranej odzieży.

fot: materiały Asics

Do świadomości społecznej coraz bardziej zaczynają docierać fakty o ilości odpadów generowanych przez branżę odzieżową i przemysł modowy, a także ich wpływie na klimat. Ta marketingowa akcja jest więc próbą odpowiedzi przez Asics na rosnącą presję, by uczynić produkcję bardziej ekologiczną. Dodatkowo, firma deklaruje, że do 2030 roku produkcja butów i odzieży sportowej Asics, będzie zawierać w 100% recyklingowany poliester.

Czy wiesz, że:
– według ONZ branża odzieżowa generuje 10% gazów cieplarnianych i odpowiada za 20% światowych ścieków,
– bawełna niezbędna do wyprodukowania jednej pary dżinsów wymaga 10 000 litrów wody (tyle ile jednej osobie wystarczy na 10 lat),
85% odzieży trafia na wysypiska lub jest palona.
Powiadomienia
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments